Open Studios Art Hub je nezávislá platforma pro současné vizuální umění, která usiluje o systematickou podporu lokálních uměleckých scén.

Výkonné pracoviště, korespondenční adresa

Open Studios Art Hub z.s.
Areál VUT Kraví hora, objekt 24
Rybkova 23
602 00 Brno

Open Studios Ostrava

Open Studios Art Hub

Každoročně Open Studios Art Hub pořádá dva velké festivaly otevřených dveří uměleckých atelierů v Brně a v Ostravě. Pro zapojené umělce i širokou veřejnost festivaly nabízí jedinečnou příležitost setkávaní a propojovaní.

V Ostravě proběhne letos třetí ročník festivalu, který otevírá ateliery téměř 50 umělců (Ateliery na Fráni Šrámka 5, Antikvariát a klub Fiducia, Fakulta uměni Ostravské univerzity, Ateliery Cihelní, Ateliery Novoveská, Atelier Marka Pražáka, Ateliery Vítkovice – Mostárenská, Atelier Katariny Szanyi, Atelier Jiřího Kuděly, Ateliery Vítkovice – Uhaus, Atelier Marka Nenutila).

Mimo možnost nahlédnout do míst, kde vzniká současné výtvarné uměni, a možnost potkat se s jeho tvůrci a tvůrkyněmi, nabízí festivaly také bohatý doprovodný program, jako například komentované prohlídky, workshopy a debaty vedené externími odborníky. Tento atraktivní program dlouhodobě navštěvuje široka veřejnost, umělci i ostatní profesionálové. Cely program je přístupny zcela zdarma.