Open Studios InkubátorRezidenční platforma pro podporu kariérního růstu začínajících umělců. Rezidence funguje jako spolupráce Open Studios Art Hub a FaVU VUT jako podpora rozvoje uměleckých osobností těsně po absolutoriu.Druhými rezidentkami Open Studios Inkubátoru 2022/2023 jsou Polina Davydenko a Denisa Štefanigová


Prvními rezidentkami Open Studios Inkubátoru jsou Zuzana Bartošová a Martina Valchářová


V roce 2021 spouští platforma Open Studios Art Hub nový projekt, takzvaný Inkubátor. Po dobu 12 měsíců mohou dva vybraní umělci nebo umělkyně využívat zdarma ateliér v Barracku 24 v Areálu VUT Kraví hora. Bude jim poskytnuta kurátorská součinnost, možnost prezentovat svoji tvorbu prostřednictvím výstavy a setkávat se s umělci, kurátory, galeristy a dalšími lidmi z oboru na přednáškách, diskusích, atist talcích a dalších akcích organizovaných pod hlavičkou Open Studios.

Rezidence je určená pro čerstvé absolventy všech ateliérů Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, která je zároveň partnerem projektu. Do pilotního ročníku se přihlásilo šest umělkyň a umělců, z nichž porota ve složení Valerie Dvořáková, Marcel Fišer, Václav Kočí, Johana Lomová, Anna Pulkertová a Silvie Šeborová vybrala dvě umělkyně: Zuzanu Bartošovou a Martinu Valchářovou.

Členové poroty si cení nejen vysoké úrovně jejich práce, ale také zájmu o ateliér a energie, s níž umělkyně plánují vytvářet nová díla. Zároveň považují za přínosné, že každá z nich se vyjadřuje prostřednictvím jiného média, díky čemuž mezi nimi může vzniknout nečekaný dialog. V neposlední řadě porota konstatovala, že práce všech přihlášených umělců jsou velmi kvalitní a profesionální. Organizátoři Open Studios tudíž doufají, že s nimi budou moci v budoucnu spolupracovat jiným způsobem.